REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Obligacje Kani w dół, kredyty bez spłaty

Wycena obligacji zakładów mięsnych serii F spadła już do 18 proc. nominału. ZM Kania ma tydzień na spłatę 88 mln zł Alior Bankowi.

Henryk Kania, założyciel i przewodniczący rady nadzorczej spółki.

Foto: Archiwum

Ceny obligacji ZM Henryk Kania pikują, jednak same notowania akcji nieco odbiły po informacji o woli układania się z wierzycielami i wniosku o restrukturyzację. Alior Bank wymówił właśnie spółce umowę faktoringową. Kania ma więc siedem dni roboczych na spłatę 88 mln zł. Co więcej, spółka złożyła korektę do wcześniejszych raportów bieżących, w której podwyższyła kwotę swoich zobowiązań do 833,2 mln zł, układem będą objęte długi warte 485,7 mln zł. Zadłużenie wobec Banku Handlowego, Aliora i Santandera wynosi łącznie 362 mln zł.

Układanka z kart

– Nie wykluczamy powrotu do rozmów na temat restrukturyzacji zadłużenia spółki, ale uzależniamy to od odbudowania zaufania do spółki i spełnienia pewnych warunków, które zostały zakomunikowane, ale na ten moment nie są realizowane – mówił jeszcze po południu „Parkietowi" Marcin Herman, rzecznik prasowy Alior Banku. Nie dziwi, że bank jest zainteresowany rozmowami z zakładami, skoro zalegają mu ze spłatą 88 mln zł kredytów. Na 13 mln zł czeka od maja Bank Handlowy, który jednak nie udzielił komentarza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA