Gra giełdowa

Trzy spółki z indeksu WIG30. Na nie warto zwrócić uwagę

Wyselekcjonowaliśmy trzy spółki, gdzie na wykresach pojawiły się sygnały techniczne świadczące o potencjale do poprawy notowań.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Foto: GG Parkiet

Podwójne dno widoczne na wykresie długoterminowym stanowi straszak dla podaży i umożliwia wyprowadzenie wzrostowej kontry. Nadrzędnie wciąż dominuje bessa, a do zmiany trendu jest jeszcze daleka droga, ale sygnał kupna, jaki pojawił się w ubiegłym tygodniu (wyłamanie sufitu czarnej świeczki) poparty obrotami stanowi pretekst do zwyżki. Lokalnie może pojawić się problem z wybiciem linii trendu spadkowego i realne jest cofnięcie w okolice majowego denka. Dopóki jednak 7,35 zł jest bronione, dopóty kreski są na korzyść byków.

Foto: GG Parkiet

Na wykres PGNiG można spojrzeć długoterminowo, gdzie kluczowa jest linia trendu wzrostowego stanowiąca bazę dla impulsów hossy. Obecnie trwa fala spadkowa po cyklicznym osiągnięciu szczytu, ale jest wysoka szansa wyhamowania deprecjacji przy 5,2–5,5 zł. W ubiegłym tygodniu pojawiła się świeczka z długim dolnym cieniem, świadcząca o słabości podaży. Wprawdzie tygodniowy RSI nie jest jeszcze wyprzedany jak w drugiej połowie 2008 r., ale jest najniżej od ponad dziesięciu lat, stwarzając tym samym szansę na zmianę trendu.

Foto: GG Parkiet

Postępująca od miesiąca konsolidacja kursu akcji Dino Polska przybrała postać prostokąta, który znajduje się na prawym ramieniu klasycznej formacji głowy z ramionami. Jej teoretyczny zasięg wskazuje na ruch w kierunku strefy wsparcia wynikającej z zeszłorocznych szczytów, linii trendu wzrostowego oraz zniesienia 38,2 proc. Na chwilę obecną nie pojawił się sygnał sprzedaży, ale w przypadku aktywacji opisanej struktury celem stanie się obszar 110–112 zł, w ramach którego ma prawo zrodzić się lokalny impuls skierowany znów na północ. PZ

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.