Reklama

The Times. Winyle na szczycie

Sprzedaż płyt winylowych w Wielkiej Brytanii sięgnęła w 2021 r. 5 mln sztuk – wynika z danych British Phonographic Industry.

Publikacja: 30.12.2021 05:45

The Times. Winyle na szczycie

Foto: Adobestock

Oznacza to, że względem 2020 r. sprzedaż podskoczyła o 8 proc. Jest to również 14. rok zwyżek z rzędu. Ostatnio podobną wartość rynek osiągnął w 1991 r. Co warto zaznaczyć, w tym sukcesie duży udział miała płyta Abby „Voyage" oraz albumy Adele oraz Eda Sheerana.

Tak duże zainteresowanie płytami winylowymi było szczególnie trudne do podtrzymania głównie ze względu na trudności z produkcją, które wynikały m.in. z problemów z łańcuchem dostaw, brakiem siły roboczej oraz materiałów. Choć dzięki starszym słuchaczom do łask wracają płyty winylowe, to ciągłe spadki notuje sprzedaż płyt CD, która w porównaniu z 2020 r. osunęła się o 12 proc., do 14 mln sztuk – najniższej wartości od 1984 r. GSU

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Gospodarka światowa
Rekord w Tokio po zwycięstwie wyborczym Takaichi
Gospodarka światowa
Modi stał się znów wielkim rozgrywającym
Gospodarka światowa
Gdy zachodni przywódcy lepiej postrzegają Pekin...
Gospodarka światowa
W 2025 roku na Florydzie odnotowano najwięcej przejęć nieruchomości w USA
Gospodarka światowa
Rheinmetall pod presją inwestorów. Akcje w dwa tygodnie straciły 20 proc.
Gospodarka światowa
EBC pozostawił stopy procentowe bez zmian, zgodnie z oczekiwaniami
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama