REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

JP Morgan: ujemne stopy to zły pomysł

Kilka banków centralnych na całym świecie zdecydowało się na wprowadzenie ujemnych stóp procentowych. Prezes największego na świecie banku inwestycyjnego ma nadzieję, że Rezerwa Federalna się na taki ruch nie zdecyduje.

Jamie Dimon, prezes JP Morgana.

Foto: Bloomberg

Europejski Bank Centralny zdecydował się na obniżenie stóp poniżej zera w 2014 r., a dwa lata później w jego ślady poszedł Bank Japonii.

– Mam nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji w Stanach Zjednoczonych – powiedział Jamie Dimon, prezes JP Morgana. Dimon uważa, że ujemne stopy jako stały element polityki pieniężnej to naprawdę zły pomysł. – Ma to negatywne konsekwencje, które nie do końca rozumiemy – dodał.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA