Gospodarka - Świat

Rynek przygotowuje się na wstrząs

W USA rozpoczyna się sezon wyników po III kw., na który inwestorzy spoglądają z optymizmem.
Foto: Bloomberg

W miarę wychodzenia kolejnych branż z kryzysu po pandemii widać jednak, że problemy, takie jak napięte łańcuchy dostaw czy presja inflacyjna, zaczynają odgrywać coraz większą rolę, co przekłada się nawet na obniżenie przyszłorocznych prognoz wyników.

Przykładem może być producent odzieży Nike. Z powodu niewydolnych łańcuchów dostaw oraz rosnących kosztów frachtu spółka zdecydowała się obniżyć szacunki dotyczące przychodów i zysków w roku obrotowym 2022 (obejmuje okres od czerwca do maja). Zarząd ostrzegł też o możliwych opóźnieniach w nadchodzącym sezonie świątecznym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.