Gospodarka - Świat

USA mają Fed, a Chiny media

Według niektórych analityków zachęcanie obywateli przez rządowe media do inwestowania na rynku akcji przypomina działania sprzed krachu, do którego doszło w 2015 r.
Foto: Bloomberg

Chiński indeks blue chips jako jeden z niewielu na świecie, licząc od początku roku, znajduje się nad kreską. Dobra passa trwa m.in. na fali rządowych mediów, które zachęcają do inwestowania. Zaczynają pojawiać się jednak pierwsze oznaki przegrzania.

Niepokojące informacje

Od stycznia indeks Shanghai Composite wzrósł już o blisko 11 proc. i aż do piątku rósł przez osiem sesji z rzędu. Piątek jednak zakończył blisko 2-proc. spadkiem. Według analityków impuls do zakończenia wzrostowej passy dały informacje o zamiarze sprzedaży akcji przez kontrolowane przez rząd fundusze.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.