REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Amerykańska giełda ma się dobrze

Największy operator giełdowy na świecie ma za sobą pod wieloma względami najlepszą I połowę roku w historii.
Foto: AFP

Spekuluje się, że koniec tradycyjnych giełd się zbliża, jednak NYSE pokazuje, że tak nie jest. Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych ma za sobą najlepszą I połowę roku w historii. Rekordowe debiuty, wysokość pozyskanych przez spółki funduszy czy nowe możliwości przeprowadzenia debiutu to tylko niektóre z osiągnięć.

Powody do radości

Spółki, które zdecydowały się na debiut na NYSE w I połowie roku, pozyskały z rynku w sumie 20,9 mld USD. 75 proc. kapitału, który został pozyskany przez spółki technologiczne w USA, zostało pozyskane dzięki debiutowi na nowojorskiej giełdzie. Największa część z tej puli przypadła Uberowi, który dzięki sprzedaży 180 mln akcji zainkasował 8,1 mld USD. W I półroczu NYSE przeprowadziło również drugi w historii proces oferty bezpośredniej. Umożliwia on bezpośrednie wprowadzenie akcji spółki na giełdę i rozpoczęcie publicznego obrotu bez konieczności emisji nowych akcji tak jak w przypadku IPO. Na NYSE odbyło się 24 z 25 największych debiutów giełdowych w historii Stanów Zjednoczonych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA