REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Wielka Brytania: Ujemna rentowność

Po raz pierwszy w historii Wielka Brytania wyemitowała obligacje o ujemnej rentowności. Nie spotkało się to z zadowoleniem inwestorów, których popyt na brytyjski dług był niższy niż zazwyczaj.
Foto: Fotolia

Brytyjskie Biuro Zarządzania Długiem poinformowało, że skarb państwa pozyskał 3,75 mld funtów ze sprzedaży obligacji o rentowności minus 0,003 proc. Termin zapadalności wynosi trzy lata.

Ujemne oprocentowanie obligacji w praktyce oznacza, że inwestorzy dopłacą Wielkiej Brytanii za to, że pożyczą jej pieniądze.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA