REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

USA. Zyski spółek mogą spaść

Gorsze wyniki grożą firmom z aż siedmiu spośród 11 branż.
Foto: Bloomberg

Na dniach amerykańskie spółki zaczną publikować raporty finansowe za I kwartał 2019 r. Specjaliści spodziewają się, że będzie to najgorszy kwartał pod względem osiągniętych przez nie zysków od blisko trzech lat.

Firmy zajmujące się badaniem rynku kapitałowego prześcigają się w publikowaniu pesymistycznych prognoz. – Obecnie oczekuje się spadku zysków na poziomie 3,9 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym – powiedział cytowany przez CNBC Nicholas Colas, współzałożyciel firmy DataTrek Research. Jeśli faktycznie zysk amerykańskich spółek spadnie o 3,9 proc., będzie to najgorszy wynik od II kwartału 2016 r. Wówczas ostatni raz zanotowano spadek zysków.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA