REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Uber kupuje swojego rywala z Bliskiego Wschodu

Uber ogłosił, że zamierza kupić swojego bliskowschodniego rywala, firmę Careem z siedzibą w Dubaju. Wartość transakcji sięga aż 3,1 mld dolarów.
Foto: Bloomberg

Amerykański gigant transportowy przymierza się do kolejnego wielkiego zakupu. Tym razem przejmie swojego konkurenta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, firmę Careem. Wartość transakcji opiewa na 3,1 mld dol. Będzie to największa jak dotąd transakcja w branży technologicznej na Bliskim Wschodzie.

Firma Careem, również kojarząca pasażerów z kierowcami poprzez aplikację mobilną, została założona w 2012 r. przez Mudassira Sheikha i Magnusa Olssona, którzy zajmowali się wcześniej doradztwem biznesowym w McKinsey & Company. Obecnie działa w 15 krajach na Bliskim Wschodzie, Azji i Afryce. W 2018 roku spółka została wyceniona na 2 mld dol.

Transakcja ma zostać zrealizowana do pierwszego kwartału 2020 roku. Po tym czasie Careem będzie nadal funkcjonować pod tą samą nazwą i kontrolować go będą jej założyciele. Uber pomoże firmie rozwijać się w swoim regionie i umacniać swoją pozycję. Amerykański gigant liczy z kolei na innowacyjne technologie bliskowschodniej spółki.

„To ważny moment dla Ubera, bo kontynuujemy tym samym umacnianie się naszej platformy dookoła świata. Ze swoją udowodnioną zdolnością do rozwijania innowacyjnych lokalnych rozwiązań, Careem odegrał ważną rolę w kształtowaniu przyszłości transportu miejskiego na Bliskim Wschodzie, stając się jednym z najbardziej udanych startupów w regionie" - pisze w komunikacie prezes Ubera, Dara Khosrowshahi.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA