Gospodarka - Świat

Toshiba na celowniku

Akcjonariusze Toshiby przyjęli w głosowaniu wniosek o przeprowadzenie niezależnego dochodzenia dotyczącego nacisków na zeszłorocznym walnym zgromadzeniu koncernu.
Foto: Bloomberg

 To czwarty raz w historii, gdy inwestorom aktywistom udało się przegłosować swój wniosek na zgromadzeniu japońskiej spółki. To również pierwszy taki przypadek w dziejach dużych japońskich koncernów. Wniosek o dochodzenie złożył singapurski fundusz Effissimo Capital Management mający 9,9 proc. akcji Toshiby. Ma ono dotyczyć oskarżeń mówiących, że jeden z doradców rządu japońskiego naciskał w zeszłym roku na fundusz Uniwersytetu Harvarda w sprawie głosowania w określony sposób. Doradca miał grozić, że ów uniwersytecki fundusz stanie się obiektem dochodzenia regulatorów. HK

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.