REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Kraj

Budowa CPK pomoże Polsce wyjść z kryzysu

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego może przyspieszyć odbudowę polskiej gospodarki po pandemii Covid-19 – wynika z raportu przygotowanego przez globalną firmę finansowo-konsultingową Kearney.
Foto: materiały prasowe

Według dyrektora generalnego Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) Alexandre'a de Juniaca takie lotnisko w przyszłości, kiedy skończy się kryzys Covid-19, będzie w Polsce potrzebne, zwłaszcza ze względu na potencjał wzrostowy przewozów pasażerskich w naszym kraju. Dzięki nowemu lotnisku, a także skomunikowaniu go z systemem dróg i sieci kolejowej, Lotnisko Solidarność oddalone o 37 km od Warszawy ma szansę stać się ważnym węzłem komunikacyjnym dla całego regionu – wynika z raportu.

Jego autorzy wskazują na wpływ realizacji tego projektu na rynek pracy oraz wzrost PKB. „Należy zwrócić uwagę na szanse, które niesie ze sobą realizacja takiej inwestycji w czasach trwającego kryzysu. Z jednej strony inwestycja o tak dużej skali może wypełnić lukę popytową powstałą w efekcie trwającego spowolnienia gospodarczego, a z drugiej sama realizacja projektu może być tańsza ze względu na spadające ceny towarów i usług" – czytamy w raporcie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA