Giełda

GameDev a szczepionka

9 listopada świat obiegła informacja o szczepionce na Covid-19 od Pfizera, cieszącej się 90-proc. skutecznością.

Maciej Kietliński analityk, Noble Securities

Foto: materiały prasowe

Tydzień później Moderna chwaliła się szczepionką skuteczną już w blisko 95 proc. Branża zastanawia się, pół żartem, pół serio, kto w najbliższy poniedziałek ogłosi opracowanie remedium na Covid skutecznego w 100 proc. Jak powyższe doniesienia mogą wpłynąć na notowania spółek gamingowych, będących beneficjentami pandemii?

Postępująca słabość dolara widoczna na indeksie DXY, testującym covidowe minima, może świadczyć o inwestycyjnej tendencji risk-on i odpływie kapitału z dolarowego safe heaven w stronę rynków wschodzących. To może negatywnie wpłynąć na wyniki spółek gamingowych, które większość przychodów uzyskują w dolarach. Ponadto klarujący się rebalancing ze spółek wzrostowych na rzecz „poturbowanych" przez Covid spółek wartościowych, jak np. banki czy sektor paliwowy, może sprzyjać wybiciu w dół indeksu WIG.GAMES, który od 22 czerwca znajduje się w silnej strefie konsolidacji.

W perspektywie krótkoterminowej inwestycyjnym „sprawdzam" dla sektora będzie premiera „Cyberpunka 2077". W dłuższym terminie, w rzeczywistości po pandemii, te spółki gamingowe mają szansę na zyskanie uwagi inwestorów, które będą mogły pochwalić się dobrze rokującymi premierami, szerokim portfolio wysoko ocenianych produktów oraz perspektywą osiągania stabilnych przychodów. W nowej, postcovidowej rzeczywistości, samo „games" lub „studio" w nazwie spółki może już nie wystarczyć. ¶

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.