REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Kierunek: zeszłotygodniowe maksima

WIG20 na otwarciu poniedziałkowej sesji zwyżkuje o 0,5 proc., do 2320 pkt. Zbliża się zatem do maksimów jeśli chodzi o poziomy zamknięcia i otwarcia z ubiegłego tygodnia.
Foto: Bloomberg

Poprzedni tydzień na GPW był nieco krótszy niż zazwyczaj, bowiem warszawska giełda była zamknięta w czwartek. Z pozostałych sesji najlepiej WIG20 prezentował się we wtorek, kiedy to urósł o 2,13 proc. Tego dnia, w związku ze słowami przedstawicieli EBC na temat możliwych obniżek stóp procentowych, rosły niemal wszystkie europejskie giełdy. Poniedziałek w nowym tygodniu rozpoczyna się od dość pozytywnego otwarcia GPW. WIG20 zyskuje ponad 10 pkt, co oznacza wzrost o około 0,5 proc. Indeks blue chips znajduje się w ciekawym miejscu. Gdyby udało się zakończyć dzień powyżej poziomu zamknięcia z wtorku sprzed tygodnia, oznaczałoby to spore szanse na kontynuację zwyżek z zasięgiem do około 2360 pkt. W okolicy tych poziomów z kolei WIG20 znajdował się niemal przez cały kwiecień.

Na początku nowego tygodnia w gronie blue chips najlepiej wyglądają walory JSW. Kurs akcji tej spółki zyskuje 1,68 proc. Warto jednak pamiętać, że od dłuższego czasu było to jedno z najsłabszych ogniw warszawskich blue chips. Z rana mocny jest też CD Projekt oraz Alior Bank, a najsłabsze Play, mBank i KGHM.

Na zielono świeci z rana większość europejskich giełd. W czołówce zaś jest m.in. rosyjski RTS. Znów drożeje ropa naftowa. Baryłka typu WTI wyceniana jest na ponad 58 dolarów. Na rynku walutowym dość spokojnie. Euro kosztuje 4,25 zł, a dolar 3,73 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA