Giełda

Kontynuacja czwartkowych wzrostów

Po czwartkowej zwyżce, kiedy WIG20 powrócił na wzrostową ścieżkę po dwóch dniach przerwy, ostatni dzień drugiego tygodnia nowego roku rozpoczyna się też na zielono.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

W czwartek WIG20 wzrósł o 0,93 proc. Dziś indeks blue chips rozpoczyna dzień zwyżką o 0,33 proc., do 2542,9 pkt. Tym samym znów zbliża się do maksymalnych poziomów z jesieni ubiegłego roku. Wygląda na to, że strona popytowa nie odpuści i zechce przełamać obecne szczyty hossy.

Wypróbuj narzędzie do analizy technicznej dostępne na parkiet.com

Piątkowa sesja zapowiada się jak na razie bardzo udanie ze względu na to, że zwyżkują niemal wszystkie spółki. Na czele jest PGE i PKN Orlen. Delikatne spadki notują Asseco Poland i PKO BP.

Tuż nad poziomami wczorajszych zamknięć znajdują się małe oraz średnie spółki. Wśród maluchów warto zwrócić uwagę na drastyczny spadek notowań British Automotive Holding, który sięga ponad 9 proc. Może to być pokłosie planów sprzedaży akcji przez prezesa spółki. W gronie średniaków jest spokojniej, ale tutaj głównym hamulcowym jest Bogdanka. Dziś okazało się, że Noble Securitas wydało rekomendację "trzymaj" z ceną docelową 71,50 zł.

Z porannych ciekawostek warto zwrócić uwagę na raport o sprzedaży w grudniu Dektry, notowanej na NewConnect. W tym miesiącu przychody dywidendowej spółki wzrosły o 49 proc., a za cały rok ponad 7 proc.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły