REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 zatrzymany na grudniowym szczycie

Mimo udanego początku piątkowej sesji indeks blue chips ma coraz większe problemy z utrzymaniem porannego dorobku. Wrócił też już poniżej najwyższego poziomu z grudnia.
Foto: Fotorzepa, Piotr Gęsicki

Po porannym wystrzale WIG20, który w nieco ponad godzinę od startu znalazł się aż o 30 pkt wyżej, niż na zamknięciu w czwartek, śladów jest już coraz mniej. Obecnie, czyli zaraz po półmetku sesji, WIG20 znajduje się w okolicach 2350 pkt, co oznacza zwyżkę o 0,62 proc. To wciąż dobry wynik, jednak zejście poniżej 2355 pkt oznacza powrót pod najwyższy poziom z grudnia. W tej chwili na wykresie rysuje się zatem świeca spadającej gwiazdy. Z blue chips najmocniejsze są PKN Orlen, Alior i CCC. Na dole tabeli plasuje się Orange i CD Projekt.

Poranną formę utrzymuje mWIG40, choć i tu jest nieco słabiej niż po pierwszej godzinie handlu, kiedy udało się wznieść ponad poziom 4050 pkt. W przypadku mWIG40 grudniowe maksimum nie zostało pokonane. W drugiej linii spółek najlepszy jest dziś CI Games. Na szerokim rynku najwięcej tracą walory Medicalgorithmics.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA