Finanse

Wydarzenia: Wyjątkowa impreza w wyjątkowym czasie

W czwartek rusza konferencja Izby Domów Maklerskich.
Foto: materiały prasowe

W czwartek rozpoczyna się kolejna konferencja Izby Domów Maklerskich poświęcona rynkowi kapitałowemu. Tym razem jednak, z racji trwającej pandemii, odbędzie się ona w formie online, a nie – jak było do tej pory – w wersji stacjonarnej w Bukowinie Tatrzańskiej. I chociaż z racji konieczności zmiany formuły odchodzi bardzo istotny aspekt związany z rozmowami kuluarowymi, który był stałym punktem wydarzenia, to organizatorzy zapewniają, że zadbali o jak najwyższy poziom merytoryczny imprezy i solidną dawkę wiedzy. W ramach konferencji, której hasłem przewodnim będzie „Rynek kapitałowy dla wsparcia inwestycji i wzrostu gospodarczego w czasie spowolnienia" przewidzianych jest 10 paneli dyskusyjnych.

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz oczywiście przedstawiciele branży maklerskiej.

– Konferencja IDM to coroczne dwudniowe spotkanie czołowych przedstawicieli rynku kapitałowego – inwestorów, spółek giełdowych, domów maklerskich, banków, organów rządowych, giełd i instytucji rozliczeniowych, organizacji biznesowych i samorządowych. Tegoroczna konferencja będzie poświęcona wyzwaniom, jakie stoją przed firmami inwestycyjnymi, przedsiębiorstwami, ustawodawcą, regulatorem, administracją rządową i pozostałymi uczestnikami rynku w związku z pilną potrzebą dalszego rozwoju rynku kapitałowego jako ważnego źródła finansowania inwestycji w czasie spowolnienia gospodarczego Polski po pandemii – wskazuje prezes Izby Domów Maklerskich Waldemar Markiewicz.

Konferencja potrwa do piątku, a jej ostatnim aktem będą VIII mistrzostwa Polski rynku kapitałowego w slalomie gigancie, które odbędą się w Ośrodku Górka Szczęśliwicka w Warszawie.

Patronat honorowy nad konferencją Izby Domów Maklerskich objął prezydent RP Andrzej Duda. Patronem medialnym jest Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet". PRT

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.