Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Gaming Factory, Inno-Gene i KGHM

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

1. Gaming Factory sięga nowego dna bessy

Foto: GG Parkiet

Od połowy lipca WIG.GAMES stracił 10 proc. Pod presją podażową są nie tylko komponenty indeksu, ale większość spółek zajmujących się produkcją gier. Gaming Factory z taką presją zmaga się od roku, a więc od debiutu na GPW. Zniżka zaczęła się z 48 zł, a w minionym tygodniu kurs ustanowił nowe minimum bessy 9,01 zł. Trwającej fali sprzedaży towarzyszy podwyższony wolumen, co pokazuje siłę dystrybucji. Kierunek głównego trendu, niegasnące zaangażowanie podaży i kiepska atmosfera w całej branży nie wróżą rychłej zmiany trendu.

2. Inno-Gene zamarło pod ważną średnią

Foto: GG Parkiet

Przedstawiciel rynku NewConnect niewątpliwie godny jest uwagi. Od początku lipca bowiem kurs jego akcji porusza się w wąskiej konsolidacji w strefie wsparcia 11–9 zł, a obroty niemal zgasły. Wygląda to tak, jakby z parkietu znikły papiery. Niewykluczone, że ten spokój to cisza przed burzą. Długoterminowy trend spadkowy, potwierdzony aktywnym krzyżem śmierci na średnich z 50 i 200 sesji, sugeruje, że ewentualne uderzenie nadejdzie ze strony podaży. Czasem jednak przedłużające się formacje bazy lubią się kończyć mocnym ruchem w górę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.