REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie tygodnia: Enea, Forte i Vindexus

Foto: Bloomberg

1. Enea najniżej od maja 2017 r.

Foto: GG Parkiet

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy akcje energetycznej spółki potaniały o 31 proc., więc można już mówić o układzie bessy na wykresie. Zwłaszcza, że cena porusza się poniżej linii trendu spadkowego, a w grudniu średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły formację krzyża śmierci. Mało tego, w minionym tygodniu notowania spadły poniżej lokalnego wsparcia (11,2 zł) i znalazły się najniżej od maja 2017 r. Przewaga niedźwiedzi jest ewidentna. Najbliższe wsparcie to 10,66 zł. Z kolei opory znajdują się w strefie 11,2-12,5 zł.

2. Forte pogłębia dołek trendu spadkowego

Foto: GG Parkiet

Od roku kurs akcji producenta mebli porusza się w trendzie spadkowym. Przewagę niedźwiedzi potwierdzają spadające średnie kroczące z 50 i 200 sesji. W minionym tygodniu, w reakcji na słabsze od oczekiwań szacunkowe wyniki za IV kwartał 2017 r., cena spadała nawet do 41 zł. Tak nisko nie była od prawie czterech lat. Warto zwrócić uwagę, że kurs przełamał wsparcie 47 zł, wyznaczone przez 23,6-proc. zniesienie Fibonacciego dla poprzedniej hossy. Zasięg spadku to nawet 32 zł (38,2-proc. zniesienie). Najbliższe opory to 47 i 53,5 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA