REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

Budimex bez sił i na 55-sesyjnym minimum.

Foto: GG Parkiet

Od strony technicznej budowlana spółka wygląda, jakby brakowało jej paliwa do wzrostu. Zbudowana od listopada sekwencja trzech lokalnych szczytów przypomina klasyczną formację RGR. I choć jej wymowa w trendzie spadkowym jest znikoma, to należy ją interpretować jako oznakę słabości. Zwłaszcza że w minionym tygodniu kurs zaatakował linię szyi i znalazł się najniżej od co najmniej 55 sesji. Jeśli niedźwiedzie pójdą za ciosem, to celem będzie dno bessy przy 100 zł i kontynuacja długoterminowego trendu spadkowego.

Decora popadła w techniczne tarapaty.

Foto: GG Parkiet

Producent artykułów wykończenia wnętrz był w zeszłym roku jedną z najsilniejszych spółek na GPW. Nic nie trwa jednak wiecznie. W ostatnim czasie cena tworzyła wąską bazę wzdłuż 15 zł i w czwartek doszło do mocnego tąpnięcia. Pojawiła się czarna świeca z dużym korpusem, która sprowadziła notowania do linii 50-sesyjnej średniej kroczącej. Spadający od dłuższego czasu MACD i sygnał sprzedaży na ADX sugerują, że spadek może zostać pogłębiony. Na razie jednak wciąż jest to korekta w trendzie wzrostowym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA