REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

JWC i Radosław Majdan: Varsovia Apartamenty Kasprzaka oficjalnie otwarte

Należąca do J.W. Construction i kierowana przez Radosława Majdana sieć uruchomiła drugi aparthotel.
Radosław Majdan
Fotorzepa/Adam

Giełdowy deweloper oficjalnie otworzył najnowszy aparthotel przy ul. Kasprzaka na warszawskiej Woli, drugi pod marką Varsovia Apartamenty. Przyjmowanie klientów ruszyło w wakacje. Aparthotel przy Kasprzaka liczy 311 lokali inwestycyjnych na wynajem, a także mikrobiura. Całości dopełnia całodobowa recepcja i zarządzana przez spółkę restauracja. Niemal wszystkie apartamenty znalazły nabywców – J.W. Construction jest operatorem i zarządcą obiektu w imieniu właścicieli.

- Jesteśmy znani najbardziej jako deweloper mieszkaniowy, ale poważnie podchodzimy do różnicowania źródeł przychodów. Od lat prowadzimy hotele, a trzy lata temu postanowiliśmy połączyć kompetencje i stworzyć ofertę aparthotelową. Jesteśmy pionierem w tym sensie, że otwieramy duże obiekty poza miejscowościami turystycznymi – podkreśliła Małgorzata Ostrowska, członek zarządu J.W. Construction. – Nasza oferta skierowana jest do klientów biznesowych i turystów, ale chcemy także stworzyć modę na najem długoterminowy, alternatywny wobec wynajmowania klasycznych mieszkań. Są osoby, które chcą mieszkać w wynajętym lokalu i mieć obsługę jak w bardzo dobrym hotelu – dodała.

– Po bardzo udanym starcie Varsovia Apartamenty Jerozolimskie w zeszłym roku wiedzieliśmy, że idziemy w dobrym kierunku. Varsovia Apartamenty Kasprzaka, już w pierwszych tygodniach działalności osiągnął bardzo dobre obłożenie. Mamy atrakcyjną i konkurencyjną ofertę wobec hoteli i rynku najmu mieszkań – powiedział Radosław Majdan, dyrektor sieci Varsovia Apartamenty.

Varsovia Apartamenty Jerozolimskie liczy 114 apartamentów, wszystkie są wciąż własnością J.W. Construction. Deweloper czeka na pozwolenie na budowę kolejnego aparthotelu w stolicy, przy ul. Pileckiego (na razie nie jest przesądzone czy pod marką Varsovia Apartamenty). Ma już zielone światło na postawienie aparthotelu w Gdyni.

J.W. Construction zarządza trzema klasycznymi hotelami sieci 500 oraz czterogwiazdkowymi hotelami Dana w Szczecinie i Czarny Potok w Krynicy Zdroju. To łącznie blisko 750 pokojów. W przygotowaniu jest luksusowy hotel w zabytkowej kamienicy w Krakowie ze 139 pokojami.

Pytania do Radosława Majdana, dyrektora sieci Varsovia Apartamenty

Aparthotel Varsovia Apartamenty Jerozolimskie działa od ponad roku. Jakim cieszy się zainteresowaniem?

 

Nie mogę ujawniać średniego obłożenia, mogę tylko powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni, a momentami, w wysokim sezonie, obłożenie sięgało blisko 100 proc. Przy uruchamianiu takich inwestycji trzeba sobie dać dwa, trzy lata, by obiekt pracował na oczekiwanych parametrach. W przypadku Jerozolimskich to udało się szybciej, jestem przekonany, że Kasprzaka poradzi sobie jeszcze lepiej. Obiekt został udostępniony najemcom w wakacje i w ciągu kilku tygodni osiągnął bardzo dobre obłożenie.

 

Kto wynajmuje lokale w waszych aparthotelach?

 

Wyróżniłbym trzy grupy klientów. To oczywiście biznesmeni i turyści nastawieni na pobyt krótkoterminowy, także zagraniczni.

Warszawa jest prężnym ośrodkiem biznesowym, widzimy też rosnące zainteresowanie, kiedy w stolicy organizowane są duże imprezy, np. sierpniowy koncert Eda Sheerana na Stadionie narodowym.

Trzecia grupa to osoby zainteresowane najmem na dłuższy termin. Nie brakuje głównie młodych osób, które z jednej strony wolą wynajmować mieszkanie niż je kupować, a z drugiej strony chcieliby mieć pełną obsługę i udogodnienia jak w dobrym hotelu. W przypadku Varsovia Apartamenty Kasprzaka atutem jest restauracja, którą sami prowadzimy. Chcielibyśmy, żeby było to miejsce tętniące życiem – nasz aparthotel leży tuż przy budowanym przez J.W. Construction osiedlu mieszkaniowym Bliska Wola.

 

A jakim zainteresowaniem inwestorów cieszą się apartamenty?

 

W Varsovia Apartamenty Kasprzaka praktycznie wszystkie lokale mają nabywców. Zaczynaliśmy sprzedaż w 2015 r., inwestorzy już mogą się cieszyć wzrostem wartości tych lokali. Mają też gwarantowany zwrot z najmu rzędu 5 proc. rocznie. W przypadku Varsovia Apartamenty Jerozolimskie właścicielem lokali jest J.W. Construction.

 

Jest pan twarzą produktu inwestycyjnego J.W. Construction, a czy prywatnie inwestuje pan w nieruchomości?

 

Tak, to stosunkowo stabilny i bezpieczny segment, szczególnie atrakcyjny przy niskim oprocentowaniu lokat bankowych.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA