Budownictwo

Analitycy pozytywnie o Budimeksie

Według ekspertów Domu Maklerskiego mBanku akcje budowlanego giganta mają potencjał wzrostowy. W związku z tym rekomendują kupowanie papierów spółki, wyceniając je po 267 zł.
Foto: materiały prasowe

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji rynek wyceniał walory Budimeksu po 221 zł. Autorzy rekomendacji podkreślają wysoką skuteczność spółki w przetargach publicznych. - Skuteczność Budimeksu w pierwszych przetargach PKP PLK (9 proc. udział w rynku) znacznie przewyższyła nasze oczekiwania z poprzedniego raportu. Ponadto, w marcu GDDKiA wznowiła proces przetargowy w drogach krajowych, a Budimex utrzymał najwyższą skuteczność na rynku z udziałem 16 proc. w 2017. W połowie lipca MIiB zwiększyło o 26 proc. do 135 mld zł limit wydatków w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych i zaktualizowało harmonogram inwestycji, który wymaga od GDDKiA znacznego przyśpieszenia postępowań przetargowych już w II półroczu 2017. Uważamy, że powyższe przyśpieszenie w przetargach publicznych nie jest w pełni uwzględnione w konsensusie prognoz, jak również konsensus nie docenia potencjału spółki do generowania ponadprzeciętnych marż w najbliższych latach - uważają analitycy brokera.

W rezultacie podnieśli prognozy zysku netto Budimeksu o średnio 24 proc. w latach 2017-2019. - Prognozowany przez nas zysk netto za 2017 r. jest wyższy od konsensusu o 13 proc., a zysk netto za 2018 r. o 23 proc. Różnica względem 2019 r. wynosi ponad 30 proc. Spodziewamy się wzrostu konsensusu w kolejnych kwartałach – wyjaśniają.

Prognoza analityków DM mBanku zakłada, że w tym roku zysk netto Budimeksu wyniesie 452,8 mln zł przy przychodach ze sprzedaży sięgających 6,4 mld zł. W 2018 roku prognozują spadek zysku netto do 440 mln zł i sprzedaż na poziomie 7 mld zł.


Wideo komentarz