Budownictwo

Globalworth Poland kupuje Spektrum Tower

Do portfela funduszu kosztem 101 mln euro dołączył właśnie biurowiec Spektrum Tower.
Foto: materiały prasowe

Notowany na GPW Globalworth Poland (d. Griffin Premium RE) za 101 mln euro, czyli blisko 440 mln zł, kupił odfunduszu Europa Capital biurowiec Spektrum ścisłym centrum Warszawy, kojarzony głównie jako była kwatera główna Telekomunikacji Polskiej. To kolejny po Warta Tower „wiekowy" budynek kupiony przez spółkę. Spektrum oddano do użytkowania w 2003 r. Jak podkreślała w wywiadzie z nami prezes Małgorzata Turek, grupa Globalworth specjalizuje się m.in. w rewitalizacji i wydobywaniu potencjału ze starszych obiektów.

Spektrum Tower to blisko 30 tys. mkw. powierzchni użytkowej, wynajętej obecnie w 90 proc. Po tej transakcji Globalworth Poland dysponuje w Polsce portfelem rzędu 375 tys. mkw., wartym ponad 1 mld euro. W tym roku firma kupiła już biurowiec Warta Tower na warszawskiej Woli za 55 mln euro, biurowiec West Link we Wrocławiu za 35,8 mln euro oraz krakowski kompleks biurowy Quattro Business Park za 139 mln euro.

Globalworth Poland to firma zarządzająca nieruchomościami biurowymi i handlowymi, strategia przyjęta po wejściu funduszu Globalworth do akcjonariatu, zakłada regularną wypłatę dywidend z czynszów - dwa razy do roku.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły