REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Deweloperzy: Tegoroczne dywidendy to jeszcze nic straconego

Z jednej strony budowniczowie mieszkań i nieruchomości komercyjnych zanotowali sowite zyski za ubiegły rok, a z drugiej pandemia spowodowała, że decyzje o dywidendach zostały początkowo wstrzymane. Wygląda jednak na to, że akcjonariusze przynajmniej części firm doczekają się udziału w zyskach – wcześniej czy później.
Foto: Adobestock

Sowitą wypłatę przegłosowało już walne zgromadzenie Capital Parku. Budowniczy biur i nieruchomości handlowych przeznaczy na ten cel po 2,1 zł na akcję, co przy kursie z wtorkowego zamknięcia daje imponującą stopę prawie 23 proc. Piątek jest ostatnim dniem, by kupić walory z myślą o udziale w zysku – dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 26 maja, pieniądze wyjdą z firmy 9 czerwca.

Zarząd i rada nadzorcza Archicomu rekomendują walnemu zgromadzeniu, by 44,6 mln zł (1,73 zł na papier) z ubiegłorocznego jednostkowego zysku trafiło na kapitał rezerwowy z przeznaczeniem do podziału między akcjonariuszy w przyszłości – w formie dywidend lub zaliczek. Deweloper w listopadzie ub.r. wypłacił 16,4 mln zł (64 gr na walor) zaliczki na poczet tegorocznej dywidendy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA