Budownictwo

Marvipol, Echo. Deweloperzy rzucają obligacyjne sieci

Kontrolowany przez Mariusza Książka Marvipol rozpoczął plasowanie obligacji dla inwestorów indywidualnych – w trakcie trwającej oferty Echo Investment.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Marvipol za trzyipółletnie papiery oferuje kupon w wysokości WIBOR6M plus 4,5 pkt proc. marży, co obecnie przekłada się na prawie 7,6 proc. w skali roku. Wartość nominalna jednej obligacji to 1 tys. zł i taki też jest minimalny zapis. Zapisy można składać do 25 stycznia u organizatora emisji, DM Michael/Ström , a także członków konsorcjum: DM BDM, DM Banku BPS, DM BOŚ, Ipopema Securities i Noble Securities.

Celem emisji dla Kowalskich jest dywersyfikacja źródeł finansowania, wpływy mają być przeznaczone na projekty mieszkaniowe i magazynowe. Marvipol w 2021 r. sprzedał zaledwie 376 mieszkań, w tym 131 w ostatnim kwartale. Spółka borykała się ze zmniejszoną ofertą po dużej transakcji z funduszem Heistaden w IV kwartale 2020 r., który zawarł 655 umów rezerwacyjnych. Marvipol żwawo bierze się do odbudowy oferty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.