Biura maklerskie

IKE i IKZE na dobrej drodze do kolejnego rekordu

Oszczędzanie na emeryturę poprzez giełdę staje się coraz powszechniejsze. Druga połowa roku zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco.
Foto: Adobestock

Pierwsza połowa roku przyniosła dalszy wyraźny wzrost liczby indywidualnych kont emerytalnych (IKE) i indywidualnych kont zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) otwieranych w biurach i domach maklerskich. Niemal w ciemno można obstawiać, że w II półroczu będzie jeszcze lepiej, gdyż to zazwyczaj pod koniec roku inwestorzy przypominają sobie o zaletach tych produktów.

Optymizm maklerów

Według danych Komisji Nadzoru Finansowego w I półroczu otwarto w biurach i domach maklerskich prawie 9,4 tys. IKE. Tym samym potwierdziły się szacunki „Parkietu" z połowy lipca. Liczba nowych IKZE wyniosła z kolei 5,7 tys., co także jest zbieżne z naszymi prognozami.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.