REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Banki

Ailleron digitalizuje kolejny bank

Polska firma wdroży w meksykańskim Actinver Bank z swoją platformę LiveBank.
Foto: 123rf

Projekt zakłada wdrożenie nowej formy kontaktu klientów z bankiem, czyli rozmowy tekstowe, audio, interakcje wideo z funkcjami prezentacji materiałów oraz możliwością uwierzytelniania klientów i autoryzacji operacji. Rozwiązanie będzie dostępne zarówno na komputerach stacjonarnych jak i na urządzeniach mobilnych.

LiveBank to flagowe rozwiązanie Aillerona, które pomaga klientom banków wypełnić lukę między samoobsługową bankowością internetową i mobilną a fizycznymi oddziałami. LiveBank pozwala bankom aktywnie angażować klientów w dialog z bankiem, umożliwiając prezentację zmieniających się ofert, sprzedaż produktów bankowych z wykorzystaniem kanału wideo, audio, chat, co-browsingu i współdzielenia dokumentów. Według polskiej spółki jej system uzupełnia istniejące kanały elektroniczne i umożliwia bankom współpracę ze swoimi klientami na dowolnym urządzeniu i w dogodnym dla nich momencie.

Zdaniem zarządu podpisana właśnie umowa ma strategiczne znaczenie dla krakowskiej spółki ze względu na ekspansję jej produktów na nowy rynek, czyli region Ameryki Północnej i Łacińskiej. Livebank, który ma już 150 mln klientów w 32 oddziałach banków w 21 krajach, to kluczowy produkt firmy. System został wprowadzony m.in. w Citibanku czy Standard Chartered. Wiosną informowała, że prowadzi rozmowy z około 50 podmiotami w sprawie dalszych wdrożeń.

Actinver Bank to meksykański bank skupiający się na klientach zamożnych, specjalizujący się w bankowości inwestycyjnej i zarządzaniu aktywami klientów. Od 1994 roku gwałtownie rozwinął swoją działalność, ma obecnie 60 strategicznie rozmieszczonych oddziałów w całym kraju, zatrudnia 1850 pracowników, a rosnąca sieć dystrybucji stawia go w gronie pięciu najważniejszych prywatnych banków w kraju. Bank notowany jest na meksykańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA