REKLAMA
REKLAMA

Banki

BNP Paribas na razie skupia się na rentowności

Sprzedaż istniejących czy emisja akcji? Francusko-polski bank nie podjął decyzji, jak osiągnąć wymagany przez KNF udział akcji w wolnym obrocie.
Foto: parkiet.com

– Mamy jeszcze cztery lata, aby zdecydować, jak zwiększyć free-float. Nie chcę przesądzać, jaką formę transakcji wybierzemy z naszym akcjonariuszem, aby osiągnąć wymagany przez KNF wskaźnik akcji w wolnym obrocie – mówi Przemysław Gdański, prezes BNP Paribas Banku Polska.

Cel: poprawić rentowność

Do końca 2023 r. ten szósty co do wielkości aktywów gracz w Polsce musi zwiększyć free-float do co najmniej 25 proc. z 11,2 proc. obecnie. – Teraz koncentrujemy się na sprawnym przeprowadzeniu połączenia, osiągnięciu efektów synergii, dalszym wzroście biznesowym i poprawie wyników – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA