Banki

TOP 10 kredytów gotówkowych, za które kupisz auto

Już blisko 3 lata trwa nieprzerwany wzrost rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce. Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów ACEA wylicza, że w styczniu tego roku z naszych salonów wyjechało ponad 46 tys. osobówek, a z szacunków ekspertów Exact Systems, firmy kontrolującej części samochodowe, wynika, że roczna sprzedaż nowych samochodów osobowych przekroczy w 2018 roku 500 tys. sztuk. Wśród najchętniej kupowanych aut są modele Skody, Toyoty i Volkswagena. Ich wartość oscyluje w granicach 50 tys. i więcej.
Foto: Adobestock

Nie wszystkich stać na jednorazowy wydatek tak dużej sumy pieniędzy. Potrzebny jest kredyt. Sprawdziliśmy więc, gdzie mogą szukać dofinansowania osoby, które do swojego wymarzonego samochodu dołożyć muszą kwotę 50 tys. zł.

W naszym rankingu skupiamy się na pięcioletnim kredycie gotówkowym bez ubezpieczenia, który oferowany jest nowym klientom banku. Kredyt gotówkowy ma tę pozytywną cechę, że wydać go można na dowolny cel. Nie wymaga również wielu formalności, a dodatkowo pozwala kupującemu być jedynym właścicielem samochodu w dokumentach rejestracyjnych auta.

Najniższą ratę oferuje PlusBank. Za pożyczkę w kwocie 50 tys. zł przez 5 lat trzeba mu oddawać co miesiąc 1 014 zł. Kredyt Pięć Gwiazdek gwarantuje oprocentowanie nominalne w wysokości 7,9 proc. Dodatkowo klient nie ponosi kosztów prowizji. Pożyczkę zaciągnąć można na okres od 3 do 120 miesięcy w kwocie 800 zł do 150 tys. zł.

Na kolejnej pozycji znalazła się Mini Ratka od PKO BP. Miesięczna rata kredytu oferowanego przez ten bank skalkulowana została na kwotę 1 023 zł. PKO BP nalicza oprocentowanie na poziomie 4,99 proc. oraz 7,79 proc. prowizji. Pożyczka może być udzielona na okres od 1 miesiąca do 8 lat. Minimalna kwota kredytu wynosi 950 zł. Maksymalnie bank może wypłacić nawet do 150 tys. zł (do 24 tys. zł bez zaświadczeń).

Trzecie miejsce zajmuje Pożyczka Gotówkowa od banku Citi Handlowy. W ratę na poziomie 1 024 zł miesięcznie wliczone jest oprocentowanie nominalne (5,97 proc.) oraz prowizja za jego udzielenie kredytu (6 proc.). Pożyczka udzielana jest na okres od 1 roku do 8 lat. Kwota zaciągniętego zobowiązania może wynieść od 1 tys. zł do 150 tys. zł.

Zestawienie zamyka Bank Pekao SA z ratą w wysokości 1 104 zł miesięcznie. Pożyczka Ekspresowa oprocentowana jest na poziomie 8,99 proc. (stawka nominalna). Bank nalicza sobie również prowizję - 6 proc. Kredyt zaciągnąć można na okres od 12 do 96 miesięcy. Maksymalna kwota pożyczki, to 200 tys. zł.

Żadna z instytucji finansowych, oprócz zwycięskiego PlusBanku, nie zaoferuje naszemu klientowi kredytu bez prowizji. Chyba, że ten zdecyduje się na kredyt z ubezpieczeniem. W takiej opcji prowizji nie pobierze Alior Bank. W ramach Pożyczki Internetowej z prowizją 0% rata kredytu wynosi 1 667 zł miesięcznie.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły