Analizy

Wyceny na Wall Street biją na alarm, ale prognozy są bycze

Amerykańskie akcje nie były tak drogie nigdy w historii – sugeruje to ulubiony wskaźnik Warrena Buffetta. Potwierdza to m.in. przykład Tesli, której P/E jest czterocyfrowy. Jednak według analityków giełda nadal może rosnąć.

Indeksy na amerykańskiej giełdzie są na szczycie, ale według specjalistów z Wall Street hossa będzie kontynuowana w przyszłym roku. Analityk z banku JP Morgan Chase ma najbardziej optymistyczne prognozy i twierdzi, że S&P 500 wzrośnie o 18 proc. do końca 2021 r.

Foto: Bloomberg

Kilka giełdowych wskaźników wysyła inwestorom jasny sygnał: amerykańskie akcje są przewartościowane. Niebotyczne wyceny na Wall Street nie przerażają jednak analityków, którzy mają bycze prognozy na przyszły rok.

Czerwone sygnały

W ostatnim czasie indeksy na amerykańskiej giełdzie biją rekordy. Byki szybko powróciły na Wall Street po tym, jak pandemia wywołała ogromną panikę, jednak pojawia się coraz więcej znaków, które mogą zwiastować nadejście korekty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.