REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Analiza najstarszego indeksu świata

Sytuacja indeksów giełdowych w USA robi się coraz bardziej gorąca. Dlatego Piotr Neidek, analityk DM mBanku, tym razem postanowił przeanalizować Dow Jones Transportation Average.
Foto: Bloomberg
Foto: parkiet.com

Dow Jones Transportation Average to najstarszy na świecie indeks akcji będący nadal w użyciu. Co mówi o nim teraz analiza techniczna?

– DJTA aktywował formację G&R (głowy z ramionami – red.), której zasięg wskazuje na ruch w kierunku średnioterminowej strefy wsparcia zlokalizowanej przy 8500 pkt. Zasięg spadków liczony według tej formacji wskazuje na zejście w kierunku fibozniesienia 61,8 proc., jednakże taki ruch miałby długoterminowe konsekwencje ze względu na naruszenie kilkuletniej linii trendu wzrostowego. Należy zauważyć, że struktura trwającej od września przeceny odbiega od poprzednich korekt (2011 r., 2015 r.), co także oznaczałoby, że niedźwiedzie nie powiedziały ostatniego słowa i mają zielone światło do kontynuacji deprecjacji. To co mogłoby poprawić obecne, negatywne perspektywy dla DJTA, to zamknięcie się bieżącego tygodnia powyżej poziomu 10026,1 pkt, a do tej wysokości kreski są na korzyść spadków – ocenia Piotr Neidek, analityk DM mBanku.

SAŁ


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA