Analizy

Jednodniowe krachy zwiastują słabość kursu

Prawie wszystkie spółki po gwałtownej przecenie mają problemy z odrobieniem strat.
Foto: Fotorzepa, Piotr Nowak

Spośród ośmiu firm, które w ostatnich miesiącach doświadczyły dużych jednosesyjnych spadków notowań, tylko XTB z nawiązką odrobił straty, biorąc pod uwagę krach z listopada ubiegłego roku (ale w długim terminie kurs i tak jest w trendzie spadkowym).

Wśród spółek, których notowania nie odrobiły jeszcze strat po przecenie, są m.in. Cyfrowy Polsat, CCC, Trakcja, PKP Cargo, LiveChat i Gino Rossi. Analitycy ostatnio pozytywnie wypowiadali się na temat PKP Cargo, które zwiększa przewozy i liczy na przyśpieszenie wzrostu w kolejnych kwartałach. Cyfrowy Polsat jest w dobrej sytuacji fundamentalnej, a jego notowaniom zaszkodził czynnik techniczny (sprzedaż akcji przez jednego z prywatnych akcjonariuszy mniejszościowych). LiveChat zdaniem ekspertów jest w momencie, kiedy nie widać jeszcze efektów pracy nad poprawą jakości produktów i poszerzeniem oferty.

XTB, broker foreksowy, miał ostatnio lepsze wyniki, co pozwoliło kursowi odrobić straty po jesiennej przecenie, ale eksperci zwracają uwagę, że działa na ściśle regulowanym rynku i w tym obszarze istnieją pewne ryzyka. Gino Rossi próbuje sprzedać zależną spółkę odzieżową Simple, co powinno dać mu płynnościowy oddech, ale cena transakcji nie zachwyca, a droga do uzdrowienia obuwniczego biznesu może być jeszcze daleka. .03 MR


Wideo komentarz

Powiązane artykuły