Akademia Parkietu

Inwestuj, ale nie trać głowy. Bo możesz stracić fortunę

Stuprocentowo pewne i bezpieczne inwestycje nie istnieją. Zakup nieruchomości również wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem. Można je jednak zminimalizować, przestrzegając kilku zasad.

Najbezpieczniejszy jest zakup gotowego mieszkania. Na rynku pierwotnym takich lokali brakuje. Dziewięć na dziesięć transakcji dotyczy dziury w ziemi lub wczesnego etapu budowy. Ważna jest reputacja dewelopera. Trzeba sprawdzić, czy nie zdarzały mu się opóźnienia.

Foto: Shutterstock

Jak podkreślają eksperci, dziś mury lepiej chronią kapitał niż lokaty bankowe. Lepiej mieć mieszkanie niż gotówkę. Można od razu zarabiać na wynajmie, ale też liczyć na wzrost wartości nieruchomości.

Portal Morizon.pl wziął pod lupę mieszkania w Warszawie, sprawdzając, jak zmieniły się ich ceny w ciągu ostatnich pięciu lat. – Z tej perspektywy dobrze widać, jakie lokale cieszyły się największym zainteresowaniem – mówi Marcin Drogomirecki, analityk Morizona.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.