Akademia Parkietu

Przy takiej inflacji jak dziś warto postawić na akcje

Piotr Siegieda menedżer ds. oszczędności i inwestycji, bank Credit Agricole
Foto: materiały prasowe

Ludzie oszczędzający dotąd głównie w bankach mogą teraz czuć się zagubieni. Lokaty są praktycznie nieoprocentowane i przynoszą realne straty, a z drugiej strony w czasie pandemii jeszcze wyraźniej widać, jak wielkie znaczenie ma posiadanie oszczędności zapewniających bezpieczeństwo finansowe. Jakie formy lokowania kapitału można by polecić takim osobom?

To zależy od wielu rzeczy, m.in. od tego, jak duży jest kapitał. Jeśli niewielki, to najlepiej skorzystać z oferty funduszy inwestycyjnych: akcji, obligacji skarbowych czy korporacyjnych, rynków surowcowych, metali szlachetnych... Wybór funduszy jest bardzo szeroki. Można też lokować oszczędności w obligacjach Skarbu Państwa. Jest to bezpośrednia alternatywa dla lokat bankowych. Wśród dysponujących większymi środkami popularne jest teraz inwestowanie na rynku nieruchomości.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.