Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.12.2019 05:00 Publikacja: 18.12.2019 05:00
Foto: materiały prasowe
– Rzeszów jest dla nas bardzo ważną lokalizacją ze względu na możliwość wprowadzenia projektu opartego w 100 proc. na samochodach elektrycznych. Było to możliwe dzięki infrastrukturze ładowania zapewnianej przez naszego udziałowca i partnera strategicznego, spółkę PGE Nowa Energia z Grupy PGE – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.
Rzeszowianie otrzymają do dyspozycji 30 samochodów Nissan Leaf w centrum i popularnych miejscach miasta. Auta będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych. Jak zwykle w car-sharingu samochody cieszą się przywilejami, będą mogły jeździć buspasami i parkować bez opłat. Dla władz miasta to okazja do reklamowania swojej oferty. – Usługi były przygotowywane we współpracy z naszym nowym miejskim laboratorium Urban Lab, w którym realizujemy również inne innowacyjne rozwiązania w zakresie transportu – podkreśla Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Nissany Leaf mogą przejechać 270 km bez ładowania. PGE ma 51 proc. udziałów w 4Mobility. Firma od maja 2016 r. jest notowana na NewConnect. W grudniu PGE Nowa Energia i 4Mobility wystartowały w przetargu GDDKiA na punkty ładowania aut elektrycznych przy autostradach A1, A2 i A4. AP
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
To konsekwencja znaczącego spadku zrealizowanych przewozów oraz przeszacowania taboru kolejowego. Od lata ubiegłego roku spółka przeprowadza działania naprawcze. W czerwcu zaprezentuje sformalizowany plan restrukturyzacji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
To dokument przyznający związkom zawodowym i pracownikom kolejowej spółki określone uprawnienia. Za zgodną sędzi-komisarza odstąpiono od niego ze skutkiem od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego PKP Cargo, czyli od 27 lipca 2024 r.
Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mocno zwiększy wydatki. Na 2025 r. zaplanowała ogłoszenie przetargów dotyczących budowy i modernizacji linii o wartości ok. 16 mld zł.
Trump zasugerował cięcia ceł na samochody, ale wśród inwestorów utrzymuje się duża niepewność.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W tym roku pod względem tzw. pracy przewozowej udziały spółki wynoszą już tylko 26,1 proc., a pod względem masy 27,3 proc.
Wielton Defence, spółka z grupy Wielton, pozyskała pierwszy kontrakt w sektorze obronności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas