BoomBit opowiada o planach

Studio w I półroczu zmniejszyło przychody. Zysk netto wzrósł, ale to skutek przeszacowania aktywów. Jakie będą kolejne kwartały?

Publikacja: 26.09.2023 10:10

Marcin Olejarz, prezes spółki BoomBit

Marcin Olejarz, prezes spółki BoomBit

Foto: materiały prasowe

O 13 proc. do 128,2 mln zł spadły w I półroczu przychody BoomBita. Zysk brutto na sprzedaży jest niemal taki sam jak rok temu i wynosi 11,8 mln zł. Zysk operacyjny spadł do 143 tys. zł z 5,4 mln zł, ale wynik netto jest wyższy niż rok temu i wynosi 7 mln zł wobec 4,2 mln zł w I półroczu 2022 r.

Warto odnotować, że w II kwartale istotny wpływ na wyniki grupy miała wycena do wartości godziwej udziałów w spółce SuperScale, w związku z zakończoną w czerwcu rundą finansową, w ramach której spółka pozyskała blisko 5 mln euro. Skutkowało to przeszacowaniem wartości tych udziałów w górę o 10 mln zł i to właśnie podbiło zysk netto.

BoomBit poinformował, że po wyeliminowaniu wpływu zdarzeń o charakterze jednorazowym, skonsolidowana skorygowana EBITDA w I półroczu 2023 r. wyniosła 6,4 mln zł, czyli była o 45 proc. niższa niż rok temu. Z kolei skonsolidowany skorygowany wynik netto ukształtował się na poziomie -0,07 mln zł. W samym segmencie gier mobilnych, wyniki te wyniosły odpowiednio 11,1 mln zł (EBITDA) i 4,7 mln zł (zysk netto).

Czytaj więcej

BoomBit szuka okazji

Spółka podaje, że w tym roku podpisała już siedem umów wydawniczych, a wydanie pierwszych tytułów będących efektem tych umów planowane jest na przełomie roku. Jeśli chodzi o wewnętrznych produkcje, to duże nadzieje grupa wiąże z wydaną we wrześniu grą „Idle Farm”, której pierwsze wyniki – jak informuje zarząd - są bardzo obiecujące.

- Pierwsze półrocze 2023 roku to okres zmian, zarówno na rynku gier mobilnych jak i w grupie BoomBit. Rynkowo okres ten naznaczony jest pogorszeniem koniunktury w reklamie mobilnej, która przełożyła się na niższą dochodowość prowadzonych przez nas kampanii marketingowych, a także coraz wyższym progiem wejścia dla nowych gier, zwłaszcza tych opartych wyłącznie na reklamach – komentuje Marcin Olejarz, prezes BoomBita.

Najnowszym przedsięwzięciem studia, w formule joint venture, jest spółka Mobile Esports, twórca platformy free-to-play, oferującej użytkownikom uczestnictwo w rozgrywkach z rzeczywistymi nagrodami. BoomBit ma nadzieję, że projekt ten będzie dobrym uzupełnieniem jego dotychczasowej działalności oraz źródłem dodatkowych przychodów.

Podczas wtorkowej sesji notowania BoomBita tracą 2 proc., oscylując w okolicach 11,4 zł.

Technologie
Artifex pokazuje wyniki
Materiał Promocyjny
Kwalifikowana pieczęć elektroniczna
Technologie
Sztuczna inteligencja motorem startupów
Technologie
MCI inwestuje w Focus Telecom
Technologie
Fundusze grają na spadek kursu CD Projektu
Materiał Promocyjny
Pierwsze święta z AI, czyli prostsza droga prezentu do klienta
Technologie
Doszlifowana wersja „Cyberpunka 2077” wesprze wyniki CD Projektu
Technologie
CD Projekt doszlifował „Cyberpunka”. Dziś premiera