W środę przed południem akcje Asbisu na warszawskiej giełdzie kosztują 28,6 zł po spadku o niespełna 1 proc. Wartość całej (razem z zaliczką) dywidendy - czyli 0,45 USD na walor - to w przeliczeniu na złote 1,95 zł. To z kolei, przy aktualnej cenie akcji, oznacza 6,8-proc. stopę dywidendy.

W grudniu ubiegłego roku spółka wypłaciła już zaliczkę na poczet dywidendy z zysku za 2022 rok w wysokości 0,2 USD na akcję.

Asbis zadebiutował na GPW w 2007 r. Wypłaca dywidendę nieprzerwanie od siedmiu lat.

Czytaj więcej

Asbis zapowiada wzrost przychodów i solidne marże

- Uważamy, że jest to ważny element naszej polityki związanej z docenieniem akcjonariuszy firmy. Pomimo trudności oraz niepewności na początku roku, zamknęliśmy naprawdę bardzo dobry rok, szczególnie pod względem zyskowności, dlatego zdecydowaliśmy o rekomendacji dywidendy na rekordowo wysokim poziomie - komentuje prezes Asbisu, Serhei Kostevitch. Zaznacza, że spółka uwzględniła też w budżecie planowane na ten rok inwestycje, m.in. rozbudowę wschodzących rynków Azji Centralnej, wzmocnienie pozycji w Europie Zachodniej, wejście na rynki afrykańskie i rozwój Asbis Robotic Solutions.