Sniper: Ghost Warrior – największy sukces City Interactive, który do tej pory kupiło ok. 0,5 mln klientów, ukazał się jedynie w wersji na peceta i konsolę Xbox (produkowaną przez Microsoft). To oznacza, że tytuł był niedostępny dla posiadaczy konsoli produkowanych przez Sony (Play Station). – Naszym celem jest zbliżenie się ze sprzedażą wersji na Play Station do wyniku uzyskanego ze sprzedaży wersji na Xboksa – mówi Marek Tyczyński, prezes City Interactive.

Nie zdradza, ile z 0,5 mln sprzedanych do tej kopii Snipera było w wersji na Xboksa. – Było ich zdecydowanie więcej niż na peceta – oświadcza tylko. Światowy rynek gier konsolowych rośnie znacznie szybciej niż rynek gier na tradycyjne komputery i jest już od niego znacznie większy.

Tyczyński nie chce zdradzić, kiedy Sniper w wersji na Play Station trafi do sprzedaży. Umowa z Sony pozwala na razie na dystrybucję tego produktu tylko na rynku amerykańskim. – Pracujemy nad jej rozszerzeniem na inne rynki. Chcemy do końca roku podpisać odpowiednie porozumienia – podsumowuje.

Piątkowa sesja była jedenastą z rzędu, na której papiery City Interactive zyskiwały na wartości. Dzień rozpoczął się doskonale. Akcje drożały o kolejne 13,5 proc. i przejściowo osiągnęły cenę 16,1 zł za sztukę. Potem do głosu doszli sprzedający i zaczęli realizować niemałe zyski (od wiosny papiery ośmiokrotnie zwiększyły wartość). Na chwilę kurs spadł nawet poniżej czwartkowego zamknięcia. Na koniec dnia walory były po 14,88 zł, co oznaczało wzrost o prawie 5 proc.

[ramka][b]188 mln zł[/b] - wynosi kapitalizacja CityInteractive. Jeszcze w marcu producent gier komputerowych był wyceniany na 25 mln zł[/ramka]