Przychody z tego źródła zaczęły gwałtownie rosnąć rok temu, gdy technologiczna firma (jest zarejestrowana na Cyprze) wprowadziła na rynek pierwsze tablety Prestigio. Po kilku miesiącach do oferty dołączyły też smartfony. – Po kilkunastu miesiącach na rynku Prestigio jest już piątą marką tabletów w Europie i trzecią w Europie Środkowo-Wschodniej – zaznacza Marcin Harasin, prezes Asbis Polska.
W III kwartale marki własne (oprócz Prestigio także Canyon) zapewniły Asbisowi już 128,1 mln USD przychodów, aż o 215 proc. więcej niż rok wcześniej. Miały one już 29-proc. udział w całości obrotów grupy, wobec 9,4 proc. rok temu. Po dziewięciu miesiącach udział ten wynosił niespełna 23 proc. wobec 7,5 proc. w analogicznym okresie 2012 r.
Pierwszym produktem, specjalnie dedykowanym dla klientów biznesowych, jest tablet Prestigio Multipad Visconte. – Ma wszystkie funkcjonalności tradycyjnego komputera czy notebooka – wskazuje Harasin. Przypomina, że 8 kwietnia Microsoft kończy wspieranie systemu operacyjnego XP, z którego wciąż korzysta znacząca część użytkowników komputerów, w tym przedsiębiorstw. To oznacza, że komputery narażone będą m.in. na ataki wirusów komputerowych. – Dlatego warto pomyśleć o zakupie urządzenia, które jest o połowę tańsze niż desktop czy notebook, a dodatkowo jest wyposażone w najnowszą wersję systemu Microsoft (Windows 8.1) – mówi Harasin.
Jak dodaje, Multipad Visconte ma taki sam procesor, jakie są obecnie montowane w komputerach przenośnych. – Nasz tablet jest zatem tak samo szybki jak notebook – stwierdza Harasin. Jest też wyposażony w pakiet oprogramowania biurowego MS Office, a przy tym jest o połowę tańszy niż klasyczny notebook czy desktop.
Przedstawiciel Asbis Polska nie chce zdradzić celów sprzedażowych związanych z nową linią biznesową. – Chcemy, żeby linia B2B stanowiła istotną część przychodów z marek własnych – mówi tylko.