Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.04.2017 08:57 Publikacja: 08.04.2017 08:57
Od początku stycznia notowania lubelskiej firmy BioMaxima poszybowały w górę o około 25 proc.
Foto: Fotorzepa/Krzysztof Skłodowski
Największa dynamika wzrostu została zanotowana w segmencie mikrobiologii. Obroty z eksportu wzrosły z kolei o 63 proc., do 1,9 mln zł.
– Wyniki odzwierciedlają wpływ dotychczasowych zmian w strukturze zespołu handlowego oraz pracy nad integracją firmy. Widać także efekty poszerzonej grupy kontrahentów w kraju, co przekłada się chociażby na wartość wygranych postępowań przetargowych. Można również zauważyć, że rośnie eksport realizowany w nowej, połączonej sieci dystrybutorów – ocenia Łukasz Urban, prezes BioMaximy. – Nadal inwestujemy w obecność na targach i dostępność obcojęzycznych materiałów o naszej ofercie oraz promujemy ofertę przemysłową za granicą. Liczymy więc, że trend wzrostowy się utrzyma – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Decyzja Ministerstwa Finansów o kapitałowym wsparciu spółek pracujących nad zaawansowanymi technologiami może ożywić najbardziej perspektywiczną część rodzimego ekosystemu start-upowego. Może. Bo, aby plan się powiódł, potrzeba więcej działań.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Mamy ambicję, żeby z każdą nową grą sięgać coraz wyżej i to dotyczy również czwartej części „Wiedźmina” – mówi Piotr Nielubowicz, CFO, członek zarządu CD Projektu.
Producent gier zarobił na czysto w I kwartale 2025 r. o 15 proc. więcej niż rok temu. Wynik netto wsparły dodatnie różnice kursowe. Motorem biznesu nadal jest aplikacja Unsolved.
Zarząd informatycznej firmy ma nadzieję na sfinalizowanie kolejnego przejęcia. Płacić za nie chce akcjami, a akcjonariuszom proponuje dodatkową dywidendę.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Wehikułem tej idei ma być PFR Deep Tech. Co na to eksperci?
W bieżącym roku motorem poprawy wyników mają być rosnące segmenty przemysłowy i wojskowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas