Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Należy zauważyć, że globalny rynek rozwija się niewiele wolniej, głównie w oparciu o segment gier mobilnych, a nasz rynek jest jeszcze relatywnie słabo rozwinięty – komentuje Karol Brodziński, analityk Erste Securities Polska. Dodaje, że widać to choćby po przeciętnych rocznych wydatkach na elektroniczną rozrywkę. Co więcej, w naszym kraju odsetek graczy płacących za gry jest wciąż sporo niższy niż w krajach zachodnich, a do tego liczba graczy w populacji jest u nas dużo mniejsza (niewiele ponad 30 proc. vs. ponad 50 proc. w USA i Wielkiej Brytanii). – W miarę jak rosną zarobki Polaków, będzie wzrastać konsumpcja dóbr zaspokajających inne niż tylko podstawowe potrzeby. Stąd też takie tempo wzrostu rynku gier jest jak najbardziej możliwe do utrzymania w dłuższym terminie – uważa ekspert. Z kolei Piotr Bogusz z DM mBanku ocenia, że w średnim terminie możliwy jest średnioroczny wzrost na poziomie wysokim jednocyfrowym. – Na pewno perspektywy są atrakcyjne ze względu na znacznie lepszą dostępność treści na całym świecie, coraz większą liczbę urządzeń mobilnych, istotnie powiększający się wybór tytułów, większą skłonność graczy do kupowania gier, większe możliwości sprzętowe nowych platform oraz coraz wyższą jakość gier – wymienia ekspert.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?