Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.10.2017 06:17 Publikacja: 04.10.2017 06:17
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz
We wtorek notowania mocno się wahały. Rano, po publikacji słabych wyników za I półrocze, akcje traciły niemal 20 proc., ale potem kupujący przejęli inicjatywę i sytuacja się uspokoiła.
Zarząd zapowiada poprawę wyników, ale nikt nie ma wątpliwości, że przed spółką wiele wyzwań. Uwagę zwraca nie tylko spadek przychodów i głęboka strata, ale również fakt, że główna księgowa odmówiła podpisania sprawozdania. Uzasadniła to m.in. brakiem możliwości uzgodnienia zestawienia obrotów i sald, wynikających z ksiąg rachunkowych w stosunku do poszczególnych pozycji sprawozdań. Zwraca też uwagę na „niepewną ciągłość bilansową". Również w raporcie audytora (Deloitte) możemy znaleźć sporo uwag. Twierdzi, że nie uzyskał wystarczających wyjaśnień od zarządu w kwestii niektórych aktywów i zobowiązań. Zarząd odbił piłeczkę, publikując swoje stanowisko w tej sprawie. Odniósł się w nim do wątpliwości biegłego.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Biegły rewident wskazuje na ograniczony dostęp do dokumentacji spółki, podwyższoną niepewność dotyczącą wyceny części aktywów oraz zdolności do kontynuowania działalności.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Lawinowy wzrost ataków i lekceważenie zagrożeń cybernetycznych uderzają w fundamenty gospodarki. Tamę temu postawić mają nowe regulacje. Jeszcze w tym kwartale zakończy się rządowy etap prac nad projektem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas