Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
We wtorek notowania mocno się wahały. Rano, po publikacji słabych wyników za I półrocze, akcje traciły niemal 20 proc., ale potem kupujący przejęli inicjatywę i sytuacja się uspokoiła.
Zarząd zapowiada poprawę wyników, ale nikt nie ma wątpliwości, że przed spółką wiele wyzwań. Uwagę zwraca nie tylko spadek przychodów i głęboka strata, ale również fakt, że główna księgowa odmówiła podpisania sprawozdania. Uzasadniła to m.in. brakiem możliwości uzgodnienia zestawienia obrotów i sald, wynikających z ksiąg rachunkowych w stosunku do poszczególnych pozycji sprawozdań. Zwraca też uwagę na „niepewną ciągłość bilansową". Również w raporcie audytora (Deloitte) możemy znaleźć sporo uwag. Twierdzi, że nie uzyskał wystarczających wyjaśnień od zarządu w kwestii niektórych aktywów i zobowiązań. Zarząd odbił piłeczkę, publikując swoje stanowisko w tej sprawie. Odniósł się w nim do wątpliwości biegłego.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.