Sescom: Inwestycje i globalny rozwój

Ekspansja zagraniczna, inwestycje w nowe technologie i akwizycje to trzy główne plany rozwoju Sescomu, firmy zajmującej się kompleksową obsługą sieci handlowych.

Aktualizacja: 27.03.2018 07:07 Publikacja: 27.03.2018 05:00

Od 20 marca akcje spółki są notowane na rynku regulowanym GPW. Wcześniej firma była obecna na NewConnect. Zdaniem Sławomira Halbryta, prezesa Sescomu, wejście na duży parkiet wzmocni dalszą zagraniczną ekspansję firmy i umocni jej pozycję oraz relacje z otoczeniem rynkowym. Na co dzień firma współpracuje z takimi sieciami, jak : LPP, CCC, Rossmann, Douglas, Panasonic czy Eurobank.

W najbliższym czasie Sescom planuje objąć zasięgiem swoich usług całą Europę. Na jej celowniku są m.in. Niemcy oraz Wielka Brytania, Czechy, Węgry oraz Rumunia. Po 2020 r. celem rozwoju są kolejne kontynenty. Równolegle spółka będzie rozwijać nowe technologie oraz segment Digital. Głównym zamierzeniem jest automatyzacja procesów oraz wdrożenie nowych rozwiązań wśród klientów.

– Inwestycje w innowacje pozwolą nam osiągnąć wyższe marże w przyszłości. Nie wykluczamy też akwizycji w startupy – mówi prezes Sescom.

Pod koniec lutego Sescom zaprezentował najlepsze wyniki finansowe w swojej dziesięcioletniej historii. W roku obrotowym 2016/17 (zakończonym 30 września minionego roku) przychody spółki wyniosły 96,2 mln zł. To wzrost rok do roku o 37 proc. Ubiegły rok Sescom zamknął zyskiem netto na poziomie 5,8 mln zł (+31 proc. rok do roku). W 2018 r. spółka liczy na to, że przychody ze sprzedaży przekroczą 100 mln zł.

W ostatnim czasie zarząd Sescomu podjął uchwałę w sprawie polityki dywidendowej. Chce wypłacać akcjonariuszom do 30 proc. jednostkowego zysku netto. Ta polityka dywidendowa zostanie zastosowana po raz pierwszy do rekomendacji podziału zysku za rok obrotowy 2017/2018.

Sescom działa od 2008 r. i świadczy kompleksowe usługi techniczne dla sieci handlowych i usługowych przez cały cykl życia placówek – od planowania inwestycji, projektowania i wykańczania obiektów, poprzez utrzymanie techniczne, optymalizację zużycia energii, po wdrożenie nowych technologii i analitykę wspierającą wzrost efektywności. Spółka w tym roku obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Obecnie obsługuje ponad 34 tys. placówek handlowych w Europie i posiada pięć swoich oddziałów zagra­nicznych. AZA

Technologie
CD Projekt pokazał wyniki. Jest zaskoczenie
Materiał Promocyjny
Rośnie popularność ubezpieczeń OZE
Technologie
Fabrity obiecuje wzrosty w 2024 roku. Korekta po pandemii w IT trwa
Technologie
Cloud Technologies: wyniki pod wpływem wahań kursów walutowych
Technologie
BoomBit pokazuje wyniki
Materiał Promocyjny
E-commerce napędza branżę logistyczną
Technologie
Brand24 widzi nadal miejsce do podwyżek
Technologie
MCI stawia na IT