Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 29.06.2018 05:11 Publikacja: 29.06.2018 05:11
Na rozwój usług z zakresu cyberbezpieczeństwa mocno stawia Asseco Poland. Zdzisław Wiater jest dyrektorem tego sektora w rzeszowskiej spółce.
Foto: Archiwum
Do 2022 r. wartość globalnego sektora cyberbezpieczeństwa urośnie do 240 mld USD z zeszłorocznych 120 mld USD – podaje Instytut Kościuszki. Szansy na rozwój w tym segmencie upatruje wiele spółek, w tym Asseco Poland.
– Chcąc być konkurencyjnym wobec światowych dostawców, stale inwestujemy w rozwój nowoczesnych systemów – w obszarach wsparcia dowodzenia, analizy obrazowej, statków bezzałogowych i bezpieczeństwa informatycznego – mówi Zdzisław Wiater, dyrektor obszaru cyberbezpieczeństwa Asseco. – Możemy je wykorzystać w przetargach wynikających z programu modernizacji Sił Zbrojnych RP, ale także tworząc polskie produkty, które pozwolą budować technologiczną niezależność naszego kraju – twierdzi. Grupa realizuje projekty dla instytucji międzynarodowych, takich jak NATO i FRONTEX.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zarząd Medicalgorithmics liczy na odbudowę przychodów i powrót do rentowności.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Biegły rewident wskazuje na ograniczony dostęp do dokumentacji spółki, podwyższoną niepewność dotyczącą wyceny części aktywów oraz zdolności do kontynuowania działalności.
Lawinowy wzrost ataków i lekceważenie zagrożeń cybernetycznych uderzają w fundamenty gospodarki. Tamę temu postawić mają nowe regulacje. Jeszcze w tym kwartale zakończy się rządowy etap prac nad projektem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas