Reklama

Minął rok od przejęcia Netii przez Polsat

Wygasło formalne zobowiązanie Cyfrowego Polsatu, aby za kolejne walory stacjonarnej sieci płacić po 5,77 zł. Jakie ma to znaczenie?
Minął rok od przejęcia Netii przez Polsat

Foto: parkiet.com

2 października skończył się okres, w którym Cyfrowy Polsat, chcąc ogłosić wezwanie na pozostały w obrocie pakiet 34 proc. akcji Netii, musiałby zaoferować 5,77 zł za walor.

Tyle płacił rok wcześniej, odkupując pakiet od wehikułu Zygmunta Solorza, który wsparł grupę przy przejęciu stacjonarnego operatora. Kurs walorów stacjonarnego telekomu został tym samym – przynajmniej formalnie – „uwolniony" od wpływu dodatkowego czynnika. Formalnie, bo nie widać specjalnego wpływu tej cezury na notowania Netii. Być może dlatego, że niektórzy analitycy nadal zakładają, że Cyfrowy Polsat będzie płacić za walor 5,77 zł. Trudno mówić o średniej oczekiwań, bo analitycy niechętnie dzielą się przewidywaniami. Co będzie dalej?

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama