Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zajmował się tą sprawą od dłuższego czasu. Chodzi o doładowania telefonii na kartę (pre-paid). Wprawdzie użytkownicy często gromadzą pieniądze na koncie telefonu na kartę i ich nie wykorzystują, a mimo tego mogą je stracić, jeśli nie dopełnią dodatkowych warunków i w efekcie ważność konta wygasa. Aby nie wygasło trzeba zwykle doładować konto. W sumie – uważa UOKIK – taka konstrukcja utrudnia decyzję o zmianie operatora i jest sprzeczna z unijnymi przepisami.
Dziś urząd poinformował, że prezes Tomasz Chróstny zobowiązał T-Mobile Polska do zwrotu pieniędzy pozostałych po wygaśnięciu konta pre-paid, a operator to zobowiązanie przyjął. Zmieni również regulamin, w którym stoi, że „W przypadku utraty Ważności Konta niewykorzystana kwota lub jednostki rozliczeniowe zostają anulowane po upływie 14 dni"
UOKiK nie podał, ile w sumie przekazać ma T-Mobile użytkownikom. Będzie to zależało od ich aktywności. Trzeba bowiem wystąpić do operatora z wnioskiem.
Zwrot ma nastąpić w ciągu 2 miesięcy od uprawomocnienia się decyzji. Do tego czasu telekom musi poinformować wszystkich klientów usług przedpłaconych o wprowadzeniu procedury zwrotu niewykorzystanych środków, przy czym osoby po 65 roku życia dowiedzą się o swoich nowych uprawnieniach z wiadomości sms lub telefonicznie.
Jak ubiegać się o zwrot pieniędzy w T-Mobile?
Uprawnieni będą obecni lub nowi klienci, którzy w chwili złożenia wniosku mają co najmniej 6-miesięczny staż w T-Mobile Polska,