Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mode wyemitowało już 16,8 mln akcji w ramach emisji połączeniowej stanowiących 74 proc. nowej struktury akcjonariatu, które zostaną objęte przez dotychczasowych udziałowców Sygnisa. Jednym z celów debiutu firmy na giełdzie jest pozyskanie kapitału. Póki co jednak nie czas na emisję.
– Obecnie chcemy popracować nad rozpoznawalnością na rynku kapitałowym. Zamierzamy pokazać się ze swoją strategią oraz projektami. Dystrybucja sprzętu oraz drukarek 3D stanowi fundament naszej działalności operacyjnej, dzięki czemu mamy środki na dalszy rozwój bardziej zaawansowanych projektów i zagospodarowanie nisz technologicznych. Dopiero gdy odpowiednio się pokażemy na rynku, będziemy myśleli nad ewentualnym pozyskaniem finansowania zewnętrznego – wyjaśnił „Parkietowi" prezes Sygnisa Andrzej Burgs. Warto dodać, że spółka nie uzależnia jednak swojego funkcjonowania od potencjalnej emisji. Byłaby ona jednak pomocna w przyspieszeniu dalszego rozwoju.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.