W tym czasie najwięcej informacji na rynkach surowcowych pojawiało się w związku z konfliktem handlowym pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Nowe nadzieje na kolejną rundę negocjacji pomiędzy kluczowymi politykami obu krajów były czynnikiem, który pomógł stronie popytowej na rynku ropy naftowej pod koniec tygodnia.
Jednak tym, co przyspieszyło wzrost, były komentarze dotyczące nadchodzącego spotkania OPEC+ w Wiedniu. Zostało ono zaplanowane na 5–6 grudnia, a zbliżająca się data prowadzi do coraz liczniejszych spekulacji dotyczących potencjalnych efektów spotkania. Kluczową informacją w poprzednim tygodniu była wypowiedź prezydenta Rosji Władimira Putina o zamiarze kontynuowania ścisłej współpracy z państwami OPEC.
Dodatkowo pojawiły się także prognozy zakładające, że najbardziej prawdopodobnym wynikiem rozmów OPEC+ będzie przedłużenie porozumienia naftowego na kolejne miesiące. Na razie jednak plany zakładają, że nie będzie to kolejne dziewięć miesięcy, tylko raczej trzy miesiące, a więc przedłużenie nie do końca 2020 r., lecz do połowy przyszłego roku. Nowe informacje dotyczące OPEC mogą napływać na rynek w kolejnych dniach, więc inwestorzy na rynku ropy naftowej powinni się przygotować na kontynuację podwyższonej zmienności. ¶