Raport wydano 14 maja o godz. 8.25. Jego autorem jest Michał Czerwiński. „Duży dotychczasowy sukces "Frostpunka" potwierdza, że "This War of Mine" nie był przypadkiem, a filozofia spółki ma istotne przełożenie na wyniki. Uważamy, że percepcja spółki może się istotnie polepszyć, z uwagi na umocnienie pozycji wśród topowych deweloperów gier indie na świecie. Na podstawie dobrych recenzji „Frostpunk" (i dotychczasowych dokonań spółki) spodziewamy się dalszej monetyzacji gry w nadchodzących latach. Ponadto, rosnąca społeczność graczy spółki (ponad 2,5 mln jak dotąd) stanowi potencjał dla sprzedaży przyszłych gier." – czytamy w raporcie. Jego autor podkreśla, że sukces „Frostpunka" może wesprzeć segment wydawniczy spółki.

„Interesujące zespoły deweloperskie mogą być zainteresowane współpracą ze spółką, a pozycja negocjacyjna 11 bit studios powinna być mocniejsza. Oczekiwane rekordowe wyniki finansowe w tym roku oraz mocna pozycja gotówkowa mogą przełożyć się na atrakcyjną stopę dywidendy w przyszłym roku, nawet biorąc pod uwagę przyszłe projekty. Średni zysk netto spółki w latach 2018-2019 (cykl „Frostpunk") wynosi 50 mln PLN, co implikuje wskaźnik P/E na poziomie 20x (3 proc. dyskonta do mediany wskaźnika P/E na 2019 rok dla spółek porównywalnych). Z uwagi na fakt, że większość potencjału „Frostpunk" została już naszym zdaniem zdyskontowana, uważamy że teraz będą wyceniane przyszłe projekty spółki." – czytamy w raporcie.

11 bit studios mocne wzrosty notuje od 24 kwietnia, czyli od czasu premiery „Frostpunka". Wczoraj, m.in. w reakcji na powyższą rekomendację, kurs rósł o kilkanaście procent. Dziś obserwujemy korektę wcześniejszych zwyżek. Przed godz. 11 kurs spada o 2 proc. i wynosi 504 zł. Jest powyżej ceny docelowej z innego raportu, który dziś został ujawniony - autorstwa DM BOŚ, według którego akcja spółki jest warta 480 zł.

„Szacujemy, że w ciągu 2 tygodni od momentu debiutu liczba sprzedanych kopii „Frostpunka" mogła przekroczyć 600 tys. Jest to więcej, niż zakładaliśmy w całym II kwartale (550 tys.), a do końca tego kwartału pozostało jeszcze 8 tygodni. Dlatego też podwyższamy całoroczne prognozy wolumenu sprzedaży gry odpowiednio do 1,5 mln i 1,2 mln w 2018 i 2019 roku (poprzednio 960 tys. i 780 tys.)" – czytamy w raporcie. Jego autorem jest Tomasz Rodak. Raport powstał z datą 8 maja, a jego pierwsza dystrybucja odbyła się 8 maja o godz. 8:15. Dostępny na stronie http://bossa.pl/analizy/rekomendacje.