W jakiej fazie znajduje się obecnie rynek?
Czy są powody do tak dużego optymizmu?
Jakie potencjalne zagrożenia mogą czaić się na horyzoncie? Czy dzisiaj rynek ich nie dostrzega?
Jakie są perspektywy dla rynków akcji w krótkim i dłuższym terminie?
Aktualizacja: 01.05.2025 13:02 Publikacja: 28.11.2023 10:44
Daniel Kostecki, analityk CMC Markets
Foto: parkiet.tv
W jakiej fazie znajduje się obecnie rynek?
Czy są powody do tak dużego optymizmu?
Jakie potencjalne zagrożenia mogą czaić się na horyzoncie? Czy dzisiaj rynek ich nie dostrzega?
Jakie są perspektywy dla rynków akcji w krótkim i dłuższym terminie?
Czy polskie aktywa takie jak akcje czy też złoty przeszły zmianę jakościową?
Jakie perspektywy rysują się przed polskim rynkiem?
Szaleństwo na rynku bitcoina. O jakie poziomy może powalczyć „król” kryptowalut?
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
W ostatnich dniach nastroje na rynkach wyraźnie się poprawiły. Świetnie prezentuje się m.in. polski rynek. WIG przebił poziom 100 tys. zł, a WIG20 ustanowił nowy rekord hossy. Czy ten optymizm jest uzasadniony? Zastanawiamy się nad tym w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza jest Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao. W trakcie programu pytamy m.in.:
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Zapowiedź możliwości obniżek stóp procentowych przełożyła się na spadek stawek WIBOR i wzrost notowań deweloperów mieszkaniowych. Czy wracamy do czasów rosnącej sprzedaży i cen?
Prezes NBP zadeklarował, że stopy jednak mogą być w Polsce obniżane, i to już może w maju. Efektem redukcja stawek WIBOR. Jaka przyszłość czeka deweloperów po kilku kwartałach postu? Czy cykl się odwróci, popyt powróci, a ceny znów będą rosnąć? O tym Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań rynku mieszkaniowego Otodom Analytics.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nastroje na światowych rynkach w ostatnich dniach wyraźnie się poprawiły. Indeksy odbiły w górę. Rosną ceny surowców i towarów. Na jakie z nich postawić? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz XTB. Naszego gości pytaliśmy m.in.:
Cła zmieniają się w tym tygodniu z dnia na dzień. Jak firmy mogą przygotować się do eksportu towarów? Na to pytanie odpowiada dziś Marcin Majewski, ekspert ds. handlu zagranicznego i ceł w PwC. Kluczowe są klasyfikacja taryfowa i pochodzenie towarów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas